Грантери ініціативи


Ініціатива веде свою історію з 2014 року. Перша ітерація Ініціативи з розвитку аналітичних центрів діяла у період 2014-2017 року, і була спрямована на зміцнення та сприяння незалежним дослідженням та аналізу публічної політики, управлінській та комунікаційній спроможності українських аналітичних центрів шляхом підвищення їх відповідності ключовим політичним процесам та «ринку ідей». 

Стимульовані Майданом і нововідкритою національною ідентичністю, українці сподівались на швидкі та позитивні зміни. Громадянське суспільство взяло на себе провідну роль у розробці та пілотуванні реформаторських рішень. Аналітичні центри отримали шанс зробити внесок у політичний діалог і збільшити свій вплив на покращення розробки політики. Проте організаційні ресурси та кадровий потенціал організацій громадянського суспільства і аналітичних центрів були недостатніми, аби реагувати на численні можливості та займатися рядом нових проєктів. Завдання Ініціативи TTDI та аналітичних центрів-партнерів полягало в тому, щоб зміцнити управління, розвиток організаційного потенціалу та вдосконалити внутрішні системи аналітичних центрів.

У 2017-2020 Ініціатива була спрямована на покращення якості та практик прийняття рішень органами влади через підвищення ролі та рівня довіри до аналітичних центрів. Ми показували, що зміна ролі аналітичних центрів у процесі прийняття державного рішення можлива через зміцнення їхнього інституційного потенціалу, створення кращих практик діяльності аналітичних центрів та поширення інформації про кращі практики діяльності аналітичних центрів, координації фінансових та інформаційних ресурсів донорів, які підтримують діяльність аналітичних центрів.

У 2021 році Ініціатива була продовжена на рік, а після повномасштабного вторгнення росії - змінила свій акцент та фокус, сконфентрувавшись на підтримці важливих аналітичних центрів, чия аналітика допомагає Україні зберігати стійкість під впливом дій ворога.

Наші грантери

  • СEDOS

    Незалежний аналітичний центр і спільнота, що працює над питаннями соціального розвитку з 2010 року. Сedos вірить, що кожна людина має право на гідний рівень життя. Тому метою центру є пошук системних причин соціальних проблем і варіантів їхнього вирішення. Їхній підхід базується на дослідженнях – команда вивчає суспільні процеси і державні політики, поширює критичне знання, просуває прогресивні зміни, навчає і посилює спільноту прихильниць та прихильників цих змін.

    Грантер у 2014-2023

  • Діксі Груп

    Аналітичний центр, метою якого є дослідження та консультації щодо інформаційної політики, енергетики, безпеки та інвестицій. Їхня місія – запроваджувати новітні рішення і чесні правила для доступної, якісної та чистої енергії. Аналітика центру включає щотижневі моніторинги подій енергетичного сектору, що здійснюються експертами DiXi Group, та окремі аналітичні продукти та звіти за певною тематикою.

    Грантер у 2014-2020

  • VoxUkraine

    Незалежна аналітична платформа з фокусом на економіку, держуправління, суспільні процеси та реформи. Основною метою VoxUkraine є діяльність, що спрямована на розвиток економічної дискусії та надання якісної аналітики економічних та інших найважливіших процесів в Україні. Їхня місія – підвищення рівня економічної дискусії в Україні, яка сприятиме поліпшенню якості економічних рішень у країні й позитивно позначиться на добробуті мільйонів українців.

    Грантер у 2017-2023

  • Агенція журналістики даних "TEXTY"

    Незалежне суспільно-політичне та аналітичне інтернет-видання, що поєднує класичну журналістику та журналістику даних. “Тексти” сповідують концепцію “повільних медіа”. Такий підхід передбачає відмову від подачі “сенсацій” та акцентує на вдумливому обговоренні важливих суспільних проблем.

    Грантер у 2014-2023

  • Фундація DEJURE

    Аналітичний центр “прямої дії”, створений для сприяння розвитку правовладдя (верховенства права) та реформ у сфері правосуддя в Україні. Аналітики стимулюють органи судової влади оприлюднювати набори даних у формі відкритих даних, як цього вимагає від них законодавство та пишуть на їх основі аналітичні статті.

    Грантер 2019-2022

  • Фонд "Демократичні ініціативи"

    Аналітичний центр, що поєднує дослідження громадської думки з аналізом політики та ключових суспільно-політичних процесів, розробляє аргументовані пропозиції для інстанцій, які ухвалюють рішення, а також для громадськості у царині демократичної трансформації України та її інтеграції у спільноту європейських демократій. Працює над аналізом державної політики, яка відповідає запиту суспільства на європейські стандарти та адвокація реформ та досліджує основні тенденції громадської думки.

    Грантер у 2014-2018

  • Повернись живим

    «Повернись живим» — фонд компетентної допомоги армії. З 2014 року їх ключова мета — зробити Збройні Сили ефективнішими, зберегти життя військових та системно протидіяти ворогові. В тому числі й через створення якісної аналітики.

    Грантер 2017-2022

  • Асоціація сприяння самоорганізації населення

    Місія організації – сприяти розбудові демократії та спроможних громад в Україні через розвиток самоорганізації та створення дієвої системи громадської участі у справах місцевого значення. Асоціація об’єднує та підтримує організації та людей, які прагнуть поліпшити якість життя у своїй громаді, вирішувати місцеві проблеми спільно. Організація проводить дослідження з актуальних проблем розвитку громадянського суспільства та місцевого самоврядування, видає аналітичну, методичну, просвітницьку літературу.

    Грантер 2014-2020

  • StateWatch

    Неурядова організація покликана утвердити принципи Good Governance в роботі органів влади. Діяльність побудована на засадах політичної нейтральності і здійснюється в наступних напрямках: реформування органів правопорядку; реформування антикорупційних органів; громадський контроль над бюджетними витратами в оборонній галузі; громадський контроль над бюджетними витратами в медичній галузі.

    Грантер 2019-2022

  • Інститут аналітики та адвокації

    Аналітичний центр, який працює над розвитком громадянського суспільства, аналізом політик і даних, розробкою та впровадженням інноваційних цифрових рішень. Його місія – створювати інструменти та підходи, що допомагають приймати раціональні рішення. Організація проводить та поширює дослідження, щоби допомагати органам влади приймати ефективні рішення при формуванні й реалізації політик

    Грантер у 2014-2022

  • СASE Ukraine

    Незалежна неприбуткова громадська організація, яка проводить економічні дослідження, аналіз та прогнозування макроекономічної політики. Мета діяльності Центру – сприяння реалізації системних економічних реформ для забезпечення сталого економічного зростання та підвищення добробуту населення. Різноманітність тематичних напрямків, за якими працює Центр, забезпечує повноту та цілісність досліджень. У своїй роботі спираються на вивірені економічні моделі. Головними принципами CASE Україна є якість, достовірність та неупередженість.

    Грантер у 2017-2020

  • Центр "Нова Європа”

    Місія аналітичного центру “Нова Європа” полягає в розробці аналітичних досліджень та здійсненні проєктної діяльності для просування європейських стандартів та практик в Україні, а також для збереження підтримки лідерами громадської думки, офіційними особами ЄС і НАТО європейської та євроатлантичної перспективи України.

    Грантер у 2017-2022

  • KSE Institute

    KSE Institute — це аналітичний центр при Київській школі економіки. Спеціалізується на аналітиці, консалтингу, дослідженнях, розробляє стратегії та рекомендації щодо підтримки сильної й інноваційної економіки України.

    Грантер 2020-2021

  • Регіональний центр прав людини

    Організація займається підготовкою фундаментальних аналітичних досліджень, що мають значення для розвитку українського законодавства, бере участь в законопроєктних роботах, проведенні соціологічних досліджень, організації заходів з захисту прав людини, проведенні круглих столів, семінарів та професійних тренінгів.

    Грантер 2019-2021

  • Аналітичний центр Українського католицького університету

    Експертно-дослідницький осередок Українського католицького університету в Києві. Діяльність Центру спрямована на опрацювання наукового й експертного потенціалу університету та залучення його у прикладну площину – розробки та впровадження ефективних публічних політик. Місія центру – транслювати цінності університету у робочі політики шляхом продукування нових сенсів, впливу на порядок денний, формування public opinion та зміни “правил гри”.

    Грантер у 2017-2023

  • Центр економічної стратегії

    Неурядовий дослідницький центр з питань економічної політики, заснований у травні 2015 року. Завдання ЦЕС – підтримка реформ в Україні з метою досягнення стійкого економічного зростання. Центр здійснює незалежний аналіз найбільш важливих аспектів державної політики, а також працює над посиленням громадської підтримки реформ.Центр досліджує державні політики та впливає на них, щоб допомогти країні досягнути стійкого та інклюзивного економічного зростання.

    Грантер у 2017-2022

  • Рада зовнішньої політики “Українська призма”

    Незалежний аналітичний центр у сфері зовнішньої політики та міжнародної безпеки. Їхня дослідницька діяльність намагається перекрити практично всі географічні та функціональні напрямки зовнішньої політики України та на періодичній основі робить системний огляд зовнішньої політики за 50 напрямами.

    Грантер 2019-2021

  • ГО "Європа без барʼєрів"

    Діяльність організації спрямована на реалізацію права людини на свободу пересування та підтримку суспільно значущих реформ у сфері європейської інтеграції, верховенства права, управління міграцією та кордонами, транспорту, захисту персональних даних, громадського порядку та протидії дискримінації.

    Грантер у 2014-2017

  • Міждисциплінарний науково-освітній центр ACREC

    Науково-дослідницький центр, який здійснює освітню, наукову та просвітницьку діяльність і об’єднує вітчизняних та іноземних науково-педагогічних та наукових працівників, докторантів, аспірантів, студентів та практиків у сфері запобігання і протидії корупції. Місія центру – сформувати нову школу антикорупційної думки для створення нового суспільного договору без корупції.

    Грантер у 2017-2022

  • Інститут законодавчих ідей

    Незалежний аналітичний центр, який працює заради прийняття законодавства без корупційних, дискримінаційних норм і його подальшої ефективної імплементації, і задля побудови країни рівних можливостей, розвитку демократії та верховенства права.

    Грантер 2019-2022

  • Школа політичної аналітики НаУКМА

    Аналітичний центр, який є частиною могилянського інтелектуального середовища та запроваджує новітні наукові здобутки в українську аналітичну сферу. Місія центру – сприяти виробленню якісних, доказових (evidence-based) рішень на основі методологічно обґрунтованої аналітики, насамперед у сферах реінтеграції тимчасово окупованих територій, культурної та інформаційної політики щодо них, інформаційної безпеки, протидії популізму та ідеології “русского мира” та у сфері громадянської освіти.

    Гранетр у 2017-2022

  • Інститут світової політики

    Місія Інституту світової політики (ІСП) полягає в інформуванні державних діячів, експертів, журналістів та широкого загалу щодо подій і тенденцій у міжнародних відносинах та українській зовнішній політиці. Інститут світової політики продукує аналіз політики, рекомендації для державних діячів щодо політики, організація дискусійних платформ у співпраці з мас-медіа для широкої публічної дискусії щодо основних політичних викликів.

    Грантер у 2014-2017

  • Донецький Інститут Інформації

    Місія організації полягає в інформуванні людей на Донбасі та мирній реінтеграції непідконтрольних територій в Україну.

  • Моніторингово-аналітична група CIFRA

    Неурядова громадська організація, чиєю першочерговою ціллю є зміцнення демократичних інститутів в Україні через системне вивчення, розробку та адаптацію ефективних механізмів врядування. Група заснована у Львові, працює у форматі аналітичного центру. Їхня місія – генерація нових змістів та сенсів через критичне осмислення реальності. Основним напрямком діяльності є дослідження соціально-політичних процесів в Україні та за кордоном.

    Грантер у 2017-2020

  • Український центр європейської політики

    Незалежний аналітичний центр аналізу та вироблення політики, що бачить за свою мету сприяти проведенню реформ в Україні задля сталого економічного зростання та побудови відкритого суспільства в партнерстві з інституціями на всіх рівнях.

    Грантер у 2017-2020

  • Інститут прикладних гуманітарних досліджень

    Організація займається підготовкою фундаментальних аналітичних досліджень, що мають значення для розвитку українського законодавства, бере участь в законопроєктних роботах, проведенні соціологічних досліджень, організації заходів з захисту прав людини, проведенні круглих столів, семінарів та професійних тренінгів. Інститут здійснює активну видавничу діяльність.

    Грантер 2019-2021

  • Міждисциплінарний аналітичний центр при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка

    Центр займається проведенням затребуваних суспільством міждисциплінарних наукових досліджень соціально-економічного добробуту і психічного здоров’я населення України в цілях експертно-аналітичної підтримки державної політики органів влади в контексті відтворення інтелектуального капіталу та забезпечення національної безпеки.

    Грантер 2020-22

  • Центр соціологічних досліджень Прикарпатського регіону

    Центр є частиною Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Діяльність Центру спрямована на розвиток регіону українських Карпат шляхом синергування експертних потенціалів та ресурсних можливостей Університету задля розробки політик та проєктів рішень на основі даних.

    Грантер у 2020-2022

  • Центр соціальних досліджень

    Центр соціальних досліджень – це університетський дослідницький й аналітичний центр, який діє на базі кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету.

    Грантер 2020-2022

  • ОсвітАналітика

    ОсвітАналітика – аналітичний центр Київського університету імені Бориса Грінченка, який аналізує освітню політику та пропонує можливі управлінські рішення для підвищення якості освіти в країні.

    Грантер 2020-2022

  • Європейський діалог

    ГО “Європейський діалог” – центр компетенції системних змін для сталого регіонального розвитку за допомогою громадських ініціатив, встановлення партнерських відносин між громадами, неурядовими організаціями та органами місцевого самоврядування як всередині України, так і за її межами.

    Грантер у 2014-17